Michał Kaciuba

SPRZEDAJE NIERUCHOMOŚCI​

 
P: Czy ponoszę jakieś koszty na początku współpracy?
O: Nie ponosisz żadnych kosztów na początku współpracy. Wynagrodzenie za pośrednictwo pobieramy po transakcji sprzedaży.
 
P: Czy posiadacie ubezpieczenie OC?
O: Tak, posiadamy  ubezpieczenie PZU nr PON 00005552 ważne do 28.06.2021 roku
 
P: Na jak długo zawierana jest umowa?
O: Umowa zawierana na 12 miesięcy.  Czym dłuższa sprzedaż, tym większe koszty promocji ponosimy, więc nie jest dla nas opłacalne trzymanie przez długi czas takiej oferty w bazie i mimo długiego terminu umowy, zależy nam na tym aby sprzedać ją jak najszybciej.
 
P: Co to jest umowa na wyłączność?
O: Umowa na wyłączność jest najkorzystniejszym rodzajem umowy dla sprzedającego. Wyłącznie jedna osoba/firma jest odpowiedzialna za sprzedaż, natomiast agent jest w pełni zaangażowany i poświęca w dużym stopniu swój czas i energię na promocję, co przekłada się na szybką sprzedaż.
 
P: Czy to prawda, że jeśli podpiszę umowę na wyłączność to zablokuję sobie sprzedaż?
O: Przeciwnie, bo dopiero podpisanie umowy na wyłączność otwiera cały wachlarz możliwości promocji Twojego mieszkania. W innym wypadku nikogo nie zainteresuje zaangażowanie się w sprzedaż, która generuje koszty dla biura. Kiedy masz umowy otwarte jest tylko chaos i złudne wrażenie, że coś się dzieje w Twojej sprawie. Nikt szczególnie nie martwi się o reklamę dla Twojej nieruchomości, ani o sprzedaż, bo nikt nie jest za nią całkowicie odpowiedzialny. Poza tym klient widząc, że Twoja nieruchomość jest w wielu biurach nabiera podejrzeń, że coś z nieruchomością jest nie tak.
 
P: W jaki sposób mam się przygotować na waszą wizytę?
O: Na pierwszą wizytę należy przygotować zarówno nieruchomość jak i niezbędne dokumenty, o których powiemy Ci podczas wstępnej rozmowy telefonicznej.
 
P: Czy można was znaleźć na facebooku ?
O: Owszem. Bardzo lubimy media społecznościowe i dbamy o markę i wizerunek  Link do fanpage na facebooku znajduje się 
 
P: Co to jest home staging?
O: Home staging to w skrócie skuteczne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Ma on na celu podkreślenie walorów nieruchomości.
 
P: Jak długo trwa home staging?
O: Wszystko zależy od tego jaki metraż ma nieruchomość. Średnio prace trwają około 6-8 godzin, rzadziej zdarza się, że są to 2 dni.
 
P: W jakiej cenie jest home staging?
O: Home staging jest u nas jednym z elementów usługi pośrednictwa i jest wliczony w wynagrodzenie za pośrednictwo. Na etapie realizacji jest bezpłatny. Wynagrodzenie za pośrednictwo pobierane jest po sprzedaży nieruchomości. Na rynku nieruchomości home staging kosztuje średnio kilka tysięcy złotych.
 
P: Czy tylko sprzedajecie nieruchomości na terenie Lubina i Polkowic?
O: Sprzedajemy głównie nieruchomości w Lubinie i Polkowicach, jednak jeśli oferta nas zainteresuje bierzemy pod uwagę również współpracę ze sprzedającymi z innych miejscowości.
 
P: Czy pomożecie mi w sprzedaży nieruchomości w Polsce, jeśli przebywam zagranicą?
O: Oczywiście. Już kilkukrotnie współpracowaliśmy z osobami mieszkającymi za granicą i nie stanowiło to żadnego problemu.
 
P: Jak duża jest u was prowizja?
O: Wynagrodzenie za pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości wynosi u nas  6% brutto. Wynagrodzenie nie jest najniższe ze względu na wysoką jakość naszej usługi oraz fakt, że nie pobieramy prowizji od kupującego. Dodatkowo wysokie koszty ponoszone przez nas na przygotowanie mieszkania do sprzedaży (home staging), promocję oraz stuprocentowe zaangażowanie w sprzedaż dają nową i inną jakość usługi.
 
P: Dlaczego nie pobieracie prowizji od kupującego?
O: W przypadku sprzedaży reprezentujemy wyłącznie jedną ze stron transakcji, którą jest sprzedający płacący nam już za obsługę, co powoduje, że nie ma konieczności pobierania jej także od kupującego, który w tym wypadku jest bardziej skłonny kupić taką nieruchomość niż podobną w innym biurze.
 
P: Jak długo zajmie wam sprzedaż mojego mieszkania?
O: Mieszkania o powierzchni 38-60 metrów, zawierające 2-3 pokoje statystycznie sprzedajemy w czasie jednego miesiąca,
 
P: Czy to prawda, że za każde polecenie płacicie 500 zł?
O: Tak, to prawda. Jeśli polecisz nam osobę, która planuje sprzedać nieruchomość, a potem za naszym pośrednictwem ją sprzeda, to za polecenie dostaniesz 500 zł. Nawet jeśli będzie to osoba z najbliższej rodziny.
 
P: Czy współpracujecie z innymi biurami?
O: Współpraca z innymi biurami jest bardzo ważna, a my nie mamy z tym najmniejszego problemu. Chętnie wysyłamy oferty do innych biur i poszukujemy tam klientów kupujących. Jest nam obojętne czy będzie to osoba prywatna, czy klient z innego biura z tego względu, iż nie pobieramy od żadnego kupującego prowizji. Wszystkim chętnie pokazujemy nieruchomość.
 
P: Czy dajecie gwarancję, że sprzedacie moją nieruchomość?
O: Dajemy gwarancję, że stworzymy do sprzedaży idealne warunki, a jeśli gdzieś znajduje się potencjalny kupujący, który zechce zapłacić za tą nieruchomość, to na pewno go znajdziemy i mu ją sprzedamy.
Michał Kaciuba

+48 606 718 766

Skontaktuj się ze mną

Rozumiem, że podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na kontakt mailowy w celach marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest Michał Kaciuba, z siedzibą w Lubinie, 59-300 Lubin przy ul. Bema, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod , NIP 6922447712. Wycofanie zgody następuje poprzez przesłanie cofnięcia zgody na podany adres Administratora: kontakt@michalkaciuba,com
Michał Kaciuba

kontakt@michalkaciuba.com